Ktorý Cafissimo kávovar?

Kávovary tejto značky sú veľmi podobné a momentálne sa na trhu najviac predávajú tri modely. My Vám skúsime priblížiť každý jeden z nich, aby ste mali lepšiu predstavu o ich funkciách, výhodách a nevýhodách a aby ste si vedeli vybrať ten správny kávovar práve pre Vás.

V našej ponuke nájdete aj plniteľnú nerezovú kapsulu pre kávovary typu Cafissimo (aj pre staršie modely). Kapsulu kúpite tu.

Cafissimo EASY

cafissimo easy

Pri kávovare cafissimo EASY sú nám jasné jeho výhody a funkcie už priamo z názvu. Kávovar ktorý je cenovo dostupný.

Je takisto aj kompaktný svojím dizajnom. Tzv. štíhly dizajn (12cm) umožňuje umiestnenie kávovaru aj v menej rozľahlých priestoroch.

Napriek tomu má Cafissimo easy nádobku na vodu s objemom 0,65l. No aj keď má ukrátené zo šírky, treba spozornieť pri jeho výške, kde dosahuje 32cm.

Čo sa týka príkonu, je to 1250W. Ak ide o funkcie, nie je až tak easy ako by sme si na prvý pohľad mysleli. Disponuje funkciou nastavenia množstva vody, odvápňovacím systémom ako aj automatickým vypnutím a samozrejme režimom úspory energie.

Ešte jednou zaujímavosťou je, že pracuje veľmi potichu. Takže poteší nie len vašu chuť, ale aj sluch.

 

Výhody:  moderný dizajn, priestorovo nenáročný, úsporný režim (automatické vypnutie po 9 min.), nastavenie množstva vody, tiché pracovanie, kompatibilný s plniteľnou kapsulou Sealpod.

Nevýhody: nádobka na vodu s menším objemom

Cafissimo MINI

cafissimo mini

Kávovar Cafissimo MINI je oproti kávovaru EASY trocha hlučnejší, ale nie je to nič, čo by sa nedalo zniesť. Príkon je tu väčší a to 1500W. Nádobka je rovnaká- 0,65l a takisto aj tlak - 15bar ale až s troma  stupňami tlaku pre espresso, caffe crema, prekvapkávanú kávu a čaj.

Čo treba vyzdvihnúť  je magnetická odkvapkávacia miska a zásobník na kapsule čo zaručuje jednoduché a rýchle obsluhovanie. Pri zásobníku treba spomenúť jeho kapacitu až na 4 použité kapsule. Výhodou je taktiež miesto pre väčší pohár na Latte macchiato.

Výhody: tri stupne tlaku, magnetická odkvapkávacia miska a zásobník, zásobník pre 4 kapsule.

Nevýhody: hlučnejšie pracovanie. NEkompatibilný s našou plniteľnou kapsulou Sealpod, pri príprave nápoja môže byť nestabilný a triasť sa

Cafissimo PURE

cafissimo pure

Na záver kávovar, ktorý je príkonom rovnaký kávovaru EASY (1250W), troma stupňami tlaku rovnaký kávovaru MINI a automatickým vypnutím obom.

Disponuje o dosť väčšou nádobkou a to až 1 liter a zásobník na vodu má kapacitu až 6 použitých kapsúl. To umožňuje odbremenenie od zahadzovania resp. očisťovania kapsúl po každom použití.

Okrem toho sa môže pýšiť odnímateľnou odkvapkávacou miskou s čím zjednodušuje jeho čistenie,  individuálne programovateľným množstvom nápoja, či integrovanou signalizáciou odstránenia vodného kameňa, vďaka čomu viete kedy je ten správny čas Váš kávovar vyčistiť.

Výhody:  nádobka na vodu až 1l, zásobník na 6 kapsúl, tri stupne tlaku, voliteľné množstvo nápoja

Nevýhody: NEkompatibilný s našou plniteľnou kapsulou Sealpod, pri príprave nápoja môže byť nestabilný a triasť sa
 

Okrem týchto troch v súčastnosti (rok 2020) nových modelov existuje veľké množstvo starších modelov, ktoré by mali byť kompatibilné s našou plniteľnou kapsulou. Staršie modely sú väčšinou o mnoho väčšie. Pri niektorých nájdete aj trysku pre napenenie mlieka. Kvalita zhotovenej kávy bude porovnateľná.

V článku spomínané produkty

Nákup overený našimi zákazníkmi

Overený zákazník
Rýchle dodanie tovaru a milý darček k tomu,a ekokapsule sú super.
Overené zákazníkmi
Overený zákazník
Maximálna spokojnosť.
Overené zákazníkmi
Overený zákazník
Dobrý výber tovaru, Rýchle doručenie s milým odkazom a sladkým darčekom
Overené zákazníkmi
Overený zákazník
Rýchle dodanie, aj darček som dostala :)
Overené zákazníkmi
Overený zákazník
Neuveriteľne rýchle doručenie - na druhý deň
Overené zákazníkmi