O nás

Internetový obchod sme založili v roku 2015 s cieľom ponúkať ekologické, opakovane plniteľné kapsule pre systémy Dolce Gusto® a Nespresso®.

Od založenia eshopu sme kompletne vymenili ponúkaný sortiment. Pôvodne sme mali v ponuke iba kapsule od výrobcu emohome, tieto kapsule sa ukázali ako menej kvalitné, čo sa odzrkadlilo na kvalite pripravenej kávy a na créme.

Postupne sme preto tieto kapsule nahradili aktuálnou ponukou, ktorú tvoria naše vlastné EKO kapsule pre systémy Dolce Gusto® a kapsule Sealpod® pre systémy Nespresso®.

Priebežne našu ponuku rozširujeme aj o iné tematické produkty akými je napríklad náš mlynček na kávu Mlynko alebo cestovný espresso kávovar Wacaco® Nanopresso.

Naše produkty predávame aj do česka, maďarska, poľska, nemecka/rakúska a rumunska skrz samostatné eshopy.

Na záver pár faktov o ekológii. Z ankety na našej stránke na Facebooku sme zistili, že priemerný kávičkár spotrebuje mesačne štyri 16 kusové balenia jednorázových kapsúl, teda 64 kapsúl mesačne. Ročne je to až 768 kapsúl (cca 10 kg odpadu), ktoré nie je možné recyklovať a končia v komunálnom odpade.

Použitím plniteľných kapsúl je možné toto množstvo odpadu podstatne zredukovať. Navyše, použiť môžete napr. čerstvo praženú kávu z Vašej obľúbenej pražiarne a pripraviť si nápoj, podľa vlastnej chute.

Ďakujeme, že nakupujete v našom eshope a myslíte ekologicky.