Ktorý Dolce Gusto kávovar ?

Plánujete kúpiť Dolce Gusto kávovar ? Zhrnuli sme vám základné pre a proti jednotlivých modelov, s ktorými sú kompatibilné aj naše plniteľné Dolce Gusto kapsule, ktoré máme v ponuke už za 16,90€ / sada 3 kapsúl.

 

dolce gusto piccolo

Dolce Gusto Piccolo

Momentálne asi najpopulárnejší model, hlavne kvôli cene. Kávovar Piccolo je možné v akcii kúpiť už od 36€ s DPH. Kávovar Piccolo je veľmi jednoduchý funkciami, aj ovládaním.

Ponúka 2 funkcie: horúca a studená voda. Nič viac, ale čo viac by nám trebalo, obzvlášť za takúto cenu :-).

Kávovar ponúka tlak 15 barov, objem nádržky na vodu 0,6l. Jedná sa o ozaj malý kávovar, vhodný do menšej kuchyne alebo kancelárie. Vzhľadom na svoju veľkosť je možné nastavovať výšku hrnčeka, čo poteší každého milovníka horúcej čokolády alebo frappé. Menšia nádržka na vodu môže byť mínusom ak máte kávovar v kancelárii (bez umývadla) a chcete si kávu dopriať častejšie. Kávovaru taktiež chýba funkcia dávkovača vody.

Výhody: cena, kompaktnosť.

Nevýhody: menšia nádržka na vodu, abstinencia nastavenia dávky vody.

 

dolce gusto genio

Dolce Gusto Genio

Dizajnovo podobný modelu Picolo, funkčne vyspelejší. Kávovar Dolce Gusto Genio ponúka zaujímavú funkciu, ktorou je dávkovač vody. Na originálnych kapsuliach výrobca uvádza objem vody, potrebnej pre prípravu nápoja v prúžkoch. Tieto prúžky je možné na kávovare Genio nastaviť. Kávovar Genio pustí do hrnčeka len zvolené množstvo vody.

Druhým rozdielom je veľkosť nádržky, tá je 1l, čo sa opäť podpísalo na o niečo málo väčších rozmeroch.

Funkcia dávkovania vody kávovar pomerne predražila. Kávovar Genio môžete zakúpiť za cenu okolo 100€. Je teda na zvážení, či dávkovanie vody potrebujete.

Výhody: funkcia dávkovania vody

Nevýhody: vyššia cena

 

dolce gusto melody

Dolce Gusto Melody

Podobne ako Genio aj kávovar Melody ponúka automatický dávkovač vody, taktiež aj väčšiu nádržku v objeme 1,3l.

Kávovar Melody môžete zakúpiť za cenu okolo 70€.

 

dolce gusto circolo

Dolce Gusto Circolo

Starší model, ktorého predaj už skončil. Kávovar ponúka takmer totožné funkcie ako model Picolo. Rozdiel je v tvare prístroja. Ako už názov napovedá, prístroj má oválny tvar. Rozdiel je taktiež v kapacite zásobníka na vodu. Kávovar Circolo ponúka objem 1,3l. Funkcia dávkovania vody chýba.

 

dolce gusto creativa

Dolce Gusto Creativa

Taktiež starší model, ktorý už zväčša nieje možné zakúpiť. Tento model ponúkal asi najväčšiu paletu funkcií. Kávovar Creativa disponouje farebným displayom, cez ktorý je možné nastaviť dávkovanie vody pre jednotlivé druhy nápojov s možnosťou pamäte. Taktiež display dokáže sygnalizovať končiacu vodu v zásobníku. Objem nádržky 1,5l. Tlak rovnaký ako ostatné modely, 15 barov.

 

Všetky recenzované kávovary Dolce Gusto si môžete naplniť našimi plniteľnými EKO kapsulami. Jednu plniteľnú kapsulu môžete použiť až 50x. Balenie 3 ks nájdete v našej ponuke tu za 16,90€.

V článku spomínané produkty

Nákup overený našimi zákazníkmi

Overený zákazník
Rýchle doručenie
Overené zákazníkmi
Overený zákazník
Rychlost dodania
Overené zákazníkmi
Overený zákazník
Rychle vybavenie objednávky, ekologicke balenie, sladky darcek navyse :)
Overené zákazníkmi
Overený zákazník
Rýchlosť dodania, darček
Overené zákazníkmi
Overený zákazník
Rýchlosť
Overené zákazníkmi