Certifikát nezávadnosti

V minulosti sme dostávali otázky či je plast použitý v našich EKO kapsuliach zdravotne nezávadný, teda či sa z neho do kávy neuvoľňujú chemické látky v neprípustnej miere.

Napriek tomu, že nám výrobca garantuje tzv. "BPA free" materiál, kapsule sme dali  profesionálne otestovať v chemickom laboratóriu Geolab s.r.o. Testovala sa voda zohriata na teplotu 80 °C (štandardná teplota kávy) prepustená cez plastovú EKO kapsulu na obsah 18-tich chemických látok, ktoré sa z plastov (akéhokoľvek druhu) do vody uvoľňujú. 

Podstatné je aby sa dané látky do vody neuvoľňovali vo väčšej miere ako stanovujú príslušné normy (NR SR č.354/2006). Skúška ukázala, že testované látky sa do vody uvoľňujú v minimálnej miere, v niektorých prípadoch až 400 násobne menej ako určuje norma.

Výsledok testu: Áno, naše EKO kapsule sú zdravotne nezávadné. Viď. nižšie priložený protokol o skúške a namerané hodnoty.

Vysvetlivky: Parameter je testovaná látka. NR SR č.354/2006 Z.z. určuje maximálnu prípustnú hodnotu danej látky vo vode. Ozn. zdr. PV je nameraná hodnota.

eko kapsule certifikat

Ostatné produkty v našej ponuke značky SEALPOD obsahujú ako základ kapsulu vyrobenú z nerezovej ocele. Pri nich je podobný test bezpredmetný, z nerezovej ocele sa do vody žiadne chemické látky neuvoľňujú.

Nákup overený našimi zákazníkmi

Overený zákazník
Rychlost dodania
Overené zákazníkmi
Overený zákazník
Rychle vybavenie objednávky, ekologicke balenie, sladky darcek navyse :)
Overené zákazníkmi
Overený zákazník
Rýchlosť dodania, darček
Overené zákazníkmi
Overený zákazník
Rýchlosť
Overené zákazníkmi
Overený zákazník
Rýchlosť doručenia, prehľadný eshop
Overené zákazníkmi