Vitajte, môžete sa prihlásiť alebo vytvoriť účet

Certifikát nezávadnosti

V minulosti sme dostávali otázky či je plast použitý v našich EKO kapsuliach zdravotne nezávadný, teda či sa z neho do kávy neuvoľňujú chemické látky v neprípustnej miere.

Napriek tomu, že nám výrobca garantuje tzv. "BPA free" materiál, kapsule sme dali  profesionálne otestovať v chemickom laboratóriu Geolab s.r.o. Testovala sa voda zohriata na teplotu 80 °C (štandardná teplota kávy) prepustená cez plastovú EKO kapsulu na obsah 18-tich chemických látok, ktoré sa z plastov (akéhokoľvek druhu) do vody uvoľňujú. 

Podstatné je aby sa dané látky do vody neuvoľňovali vo väčšej miere ako stanovujú príslušné normy (NR SR č.354/2006). Skúška ukázala, že testované látky sa do vody uvoľňujú v minimálnej miere, v niektorých prípadoch až 400 násobne menej ako určuje norma.

Výsledok testu: Áno, naše EKO kapsule sú zdravotne nezávadné. Viď. nižšie priložený protokol o skúške a namerané hodnoty.

Vysvetlivky: Parameter je testovaná látka. NR SR č.354/2006 Z.z. určuje maximálnu prípustnú hodnotu danej látky vo vode. Ozn. zdr. PV je nameraná hodnota.

eko kapsule certifikat

Ostatné produkty v našej ponuke značky SEALPOD obsahujú ako základ kapsulu vyrobenú z nerezovej ocele. Pri nich je podobný test bezpredmetný, z nerezovej ocele sa do vody žiadne chemické látky neuvoľňujú.

Nákup overený našimi zákazníkmi

Overený zákazník
Rýchle dodanie
Overené zákazníkmi
Overený zákazník
Neskutocne rýchle dodanie
Overené zákazníkmi
Overený zákazník
Veľmi rýchle dodanie tovaru.
Overené zákazníkmi
Overený zákazník
Výborná komunikácia, ústretovosť a tovar skladom hneď k odoslaniu. Nakupujem tu pravidelne a doteraz vždy 5* servis. Odporúčam!
Overené zákazníkmi
Overený zákazník
Rýchle vybavenie mojej objednávky , Údaje o dostupnosti produktu presne zodpovedajúce skutočnosti, Kvalitné produkty, Najvýhodnejšia cena za m ...
Overené zákazníkmi
(: Feedback :)

Chýba Vám niečo v našom eshope? Čo by sme mali zlepšiť? Budeme radi za každý feedback.